Na Větrňáku se kácely borovice

19. 3. 2017 | Novinky

Tak už fakt nevíme… 10.3. jsme se na Větrňáku setkali s panem Petrem Slavíkem z Agentury pro ochranu přírody, abychom s ním probrali pro nás nečekaný a šokující zásah do porostu borovic, kdy jich v sobotu 25.2. bylo 21 pokáceno. Společně jsme si povídali o tom, co bychom rádi my, Stromy v krajině, a co by ráda Agentura. Náš závěr – letos nepadne už žádná borovice.

Tuto sobotu jich zmizelo dalších 9. Proč? Protože to byla dohoda zástupců města a Agentury na schůzce, která se uskutečnila 8.3. Taky vám ta data nesedí? Taky se ptáte, proč si dospělí lidé lžou?

30 borovic, které zmizely z Větrňáku, nebyly suché a nebyly to ani ty v nejhorším stavu (fotografickou dokumentaci najdete na našem facebookovém profilu). Naopak, stínily při našich vycházkách. A mohly stínit malým stromkům, které bez nich budou daleko hůř prospívat.
Pan Slavík nám také přislíbil, že můžeme Větrňák víc osázet vhodnějšími druhy. Snad alespoň tady AOPK dodrží naši slovní úmluvu.

Pustíme se do toho. Je nás však pouze 13 aktivních členů spolku. To není moc na osázení Větrňáku a Markova kopce a na následnou starost (především zalévání) o mladé jeřáby břeky, duby zimní a borovice lesní. Hledáme nové zájemce! Hledáme ty, kterým není jedno, jak vypadá krajina kolem nás. Info najdete na našem webu. https://stromyvkrajine.cz/chcete-se-pridat/